Talk to me, czyli blogerzy rozmawiają

Jest pewna działka, w której blogerzy bardzo mocno uzupełniają, bądź niejednokrotnie wyprzedzają jakością tradycyjne media:

Wywiady, albo raczej rozmowy.

Blogerzy mają bardzo specyficzną umiejętność rozmawiania. Zadawania pytań, których nie spotkamy w gazetach. Wielkim plusem jest sam fakt, że rozmówcy nie czują się w rozmowie z blogerem, jak przy zwykłym wywiadzie z tradycyjnym dziennikarzem.To się wyczuwa. Naprawdę. To bardzo często wychodzi na plus. Ba. Przeważnie. O ile nie zawsze. 

Co jest ważne, co naprawdę wyróżnia blogerów? Ja, jako słuchacz, czytacz nie czuję w tym "wywiadu". Blogerzy nie mają tej dziennikarskiej maniery i to jest naprawdę dobre. 

Oto lista moich 4 ulubionych blogerów, którzy mają na koncie ciekawe wywiady + 1, który nie jest blogerem, ale nie jest też dziennikarzem i nie chcę go do nikogo przyrównywać, bo przyrównania są słabe. Lubię, gdy człowiek tworzy swoją, własną nową jakość:

TOP 4+1 rozmawiających blogerów

1. MojaTrawa. Ola Mokwa jakiś czas temu uskuteczniała serię minirozmów, opartych o te same pytania kierowane do różnych osób, przeważnie blogerów, bądź ludzi związanych z szeroko pojętym internetem. Zaprzestała tej formy (nie wiem, czy na stałe), ale za to poszła w kierunku żywych wywiadów, również w krótkich formach i wychodzi to świetnie. Polecam rozmowę z Yoani Sanchez

2. Kominek. Tomek Tomczyk ma na koncie już sporo wywiadów, chociaż nie tak wiele, jak pewnie mógłby mieć. Za każdym razem, gdy któryś czytam, zastanawiam się, dlaczego ten chłopak nie idzie mocniej w tym kierunku? Mój ulubiony wywiad z Isaiah Mustafą. Jako marketingowiec jestem tą rozmową zaczarowana. Jako kobieta też. 

3. Jestkultura i Andrzej Tucholski. Nowa jakość bloga kulturalnego. 
Mój ulubiony wywiad oczywiście z Jackiem Gadzinowskim
Dlaczego oczywiście? Bo mam słabość do Jacka Gadzinowskiego, ze względu na styl życia i promowanie go, co wcale nie jest oczywiste. Nie ma w nim pozera, jest człowiekiem niewymuszonego sukcesu i samorealizacji, a przy tym nietuzinkowej pasji. Zbieram się od dawna, żeby napisać o nim w dziale "osobowości", ale jeszcze nie dojrzałam. Do tego czasu polecam wywiad Andrzeja Tucholskiego. Jeśli ktoś jest  około 40tki i myśli, że "już nie może", to powinien przeczytać ten wywiad koniecznie. 

4. Artur Kurasiński czyli AK74. Lubię jego podejście i wywiady za styl i tematykę. Kurasiński bardzo mocno (i mam nadzieję skutecznie) promuje młode talenty, jego konikiem ("Pony") są startupy. Co w nim cenię? Podpowiada młodym ludziom kierunki. Człowiek czynu, a przy tym ciekawie rozmawia z dobrze dobranymi rozmówcami. On już ma osobną kategorię "wywiady". 


+ 1 to oczywiście Łukasz Jakóbiak i jego 20m2 
Jak tylko mam wolniejszą chwilę, to zaglądam z ciekawością. To mój osobisty ulubieniec na YT. 


Blogerzy rozmawiają. Polecam. 


Komentarze