#Gdańsk + #Gdynia

Weekend pod tytułem #Gdańsk, #Gdynia, #Twitter, #Blogosfera. Trochę jestem sama dla siebie pełna podziwu, bo lawiruję między terminami i sprawami jak łyżwiarka. Zanim niedziela minie pt "Slow - leżę i nie myślę o niczym" kilka fleszy:  
Bycie trójmiejskim twitterianem ma swoje plusy. Wymierne. Mieliśmy przyjemność zwiedzić Muzeum Miasta Gdyni.  Dzięki zapałowi przewodniczki wszyscy w miarę ogarnęli klimat. Jestem zaczarowana poziomem tego muzeum. Czuć w nim pasję. Wykorzystanie nowoczesnych technologii jest dodatkowym atutem. Warto się zatrzymać i zastanowić nad faktem, że Gdynia jest miastem, które rozwinęło się niebywale dynamicznie. Patrząc na czasy, w jakich się to działo, szczególnie będąc w Muzeum Miasta czuje się niezwykłość historii.
UPDATE: PS. Polecam notkę MojejTrawy 

VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - koniecznie zobaczyć. Jest warte odwiedzenia, ale trwa tylko do 03.11.2013. fantastyczne konstrukcje, obrazy z wykorzystaniem pełnego spektrum technik i tekstur. Wiele z nich chciałabym mieć na ścianach w mieszkaniu.
Twitterianie + widoki w Gdyni. Zielone piwo? Tak. Skład jest znany wtajemniczonym. Trójmiasto.pl było przygotowane podwójnie - dedykowane krówki były pyszne, szczególnie po kilkugodzinnym spacerze po muzeum


Polska. Europa. Świat - twarze Agnieszki Holland. Wystawa poświęcona twórczości Agnieszki Holland.
Wystawa trwa do 27.10.2013... Jeszcze jutro można ją odwiedzić. 


Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej 
Miałam przyjemność być tam wczoraj, ponieważ blog został nominowany do nagrody Blog of Gdańsk 2013, (na spotkaniu mieliśmy okazję poznać się jako trójmiejscy blogerzy. Borze, ile nas jest. Cudo. Fajnych blogów też nie brakuje. Jest moc :-)  Btw.Wrócę do IKM jeszcze na pewno.

I muszę sobie wyrobić Kartę do Kultury, o której znowu usłyszałam, tym razem tutaj. 
Fajnie jest odkrywać, jak wiele się dzieje. Nawet jeśli nie we wszystkim bierze się udział, to wiem, że jestem tam, gdzie warto być ;-)

Trójmiasto, kto ćwierka to niech nie przegapi następnego twittup'a.