Man's World

Jak mawiała moja babcia, lepiej być rozwódką, niż starą panną, chociaż nie wypowiadała się na temat bycia mężatką.  Status związku zawsze  będzie pozostawiał coś do powiedzenia ;-)

Powiem jedno: nieważne, po której jego stronie się stoi,  bo ze związkiem jest jak z okresem z rozregulowanym cyklem - jesteśmy albo przed, albo po, albo w trakcie. Jak któryś stan się przeciąga, to się rzuca na mózg.

Dawno temu opisałam typy kobiet.

Dziś przedstawię typy facetów i zawrę podprogowo, w bardzo utajony sposób, odpowiedź na pytanie "dlaczego tak wielu z nich pozostaje singlami."

Kilka typów facetów, którzy są z reguły singlami, przechodzącymi z rąk do rąk, bo żadna ich nie chce na zawsze:

Free Willy - charakter postaci doskonale oddaje jeden z cytatów filmu "Mój rower" 
- dlaczego do niej nie zadzwonisz? 
- bo tak jest łatwiej 

Podrywanie kobiet, na których im nie zależy, to sport dla sportu, bo coś w życiu trzeba robić, ale do tych, na których mogłoby im zależeć nie będą się zbliżać, bo jeszcze się zakochają, a po co. Ew. za obiekt wybierają kobiety kompletnie poza ich zasięgiem i są z tego powodu nawet zadowoleni. I nie ma co się złościć. Free Willy przeważnie ma za sobą już jakąś wielką miłość, której nie jest w stanie dorównać żadna śmiertelniczka. Dziewice chętne do przekonania go, że to jednak one są miłością jego życia, rozbijają się jak fale o skały. Też fajny sport z ich strony. Pocieszające dla kobiet może być to, że prawdziwi Free Willy to rzadkie przypadki.  

Bezkręgowiec - znany też jako pantoflarz, bo on się po prostu rzuca w ramiona kobiety jak mały kociak prężąc się do głaskania po brzuszku. Właściwie do niego brakuje tylko pilota. Zrobi dokładnie to, co chcesz, dokładnie wtedy kiedy chcesz i wszystko co powiesz i pokażesz palcem. Z własnej inicjatywy nie zrobi nic. Czasami go poniesie, ale zanim coś zrobi, zapyta czy może, czy się zgadzasz, co ci to pasuje, czy na pewno ci się to podoba, czy dobrze to robi, czy ci wygodnie, a może chcesz koc, a może pomasować ci stopy, a może chciałabyś... Uciec? Tak. 

dostałam od MojejTrawy. Tak. Wiem :-)


Zanim cię weźmie za dłoń, to 3 razy dostanie zawału, przed pocałunkiem zapyta 4 razy czy na pewno może. Nie wiem, co się dalej dzieje z takimi facetami, skoro osłabia ich pierwsze "nie". Oni szanują kobiety inaczej.

Takowiec - "Tak, kochanie", "Jak chcesz kochanie" - inna odmiana bezkręgowca.
- ale "tak" co?
- jak uważasz
Naprawdę, faceci bez własnego zdania i inwencji jakiejkolwiek, są bardziej mdli niż filet śledzia bez przypraw. To nie to samo, co optymizm, pozytywne podejście do życia. Przychylanie kobiecie nieba i spełnianie każdej zachcianki nie do końca tak wygląda. Oni i tak tego nie zrozumieją, bo uważają, że kochający facet właśnie taki jest. Nic się nie poradzi.

Cowboy - myśląc o nim widzisz jeźdźca na koniu oddalającego się na horyzoncie. Nie pytaj co robi, gdzie idzie, kiedy będzie, kiedy wróci, kiedy się spotkacie, czy zapłacił rachunki, albo czy pojedziecie nad jezioro ze znajomymi, którzy was zapraszają. Każdym pytaniem ograniczasz jego przestrzeń i wolność. Nie pytaj o nic. Jak będzie chciał, to sam powie. Po prostu go kochaj. Nie zakłócaj jego przestrzeni nadmiarem słów. Ewentualnie możesz mu opowiadać o tym, jaki jest wspaniały i wyjątkowy. Nawet nie dopuszczaj myśli, żeby powiedzieć, żeby wyniósł śmieci.  I żadnych, ale to żadnych wyrzutów i uwag, zrozumiano? Jak nie, to przemyśl to w milczeniu.

Tatusiek - kupi ci perfumy, bieliznę, ubrania, zabierze do fryzjera, kosmetyczki, na kolację, do lekarza, na wycieczkę, zawiąże szaliczek na zmarzniętej szyjce, dopnie płaszczyk, zapłaci za szkołę i pogłaszcze po głowie mówiąc "moja mała dziewczynka". Jak będziesz niegrzeczna dostaniesz klapsa. Wszystko co powiesz skwituje "Dzidzia, jaka ty jesteś pocieszna, chodź, usiądź mi na kolanach a ja ci wszystko wyjaśnię". 

Kumpel - w życiu nie da ci kwiatów, nie zrobi nic, co mogłoby się wydawać romantyczne, szalone i po czym mogłabyś się zorientować, że się w tobie buja, jak dmuchawiec na wietrze. Kumpel zauważa, że fajna dziewczyna z ciebie, ale nie myśl sobie za dużo. I weźmie cię na piwo. Przytuli cię wzruszony, gdy właśnie wygra jego drużyna w piłce nożnej.


Mąż (boss)- szuka żony, matki rodzicielki jego dzieci, bez owijania w bawełnę. Na pierwszej randce zada ci 100 pytań kontrolnych, upewni się, że umiesz gotować, sprzątać, prasować, myć podłogę, prać, rodzić dzieci i je wychować. I podasz obiad na czas oraz odwiedzisz z radością teściową. 4 razy w tygodniu. Życie rodzinne to dla niego świętość. Święć razem z nim.


Killer - cecha, która się czasami aktywuje, gdy odkrywasz którąś z powyższych i chcesz uciekać. Słyszysz - zabiję się, jak mnie zostawisz. Nie możesz mi tego zrobić. Obiecałaś. Miałaś mnie kochać. Kochaaaam cię, nie zostawiaj mnie !!!!!1111!.  Dramat. 

Dlaczego jednak tak naprawdę faceci są singlami?
Dlatego: Bo kobiety chcą tylko, żeby faceci mieli wszystkie te cechy w idealnych proporcjach, w idealnych momentach. To takie banalnie proste.


PS. Te memy są tak brzydkie, że aż mi palce mrowieją, ale teksty w nich są najlepszymi rozbawiaczami, a jakimi miewamy do czynienia. 

Komentarze