9.9.12

Rzecz o męskich torbach

Siedzę na balkonie, popijam kawę. W mieszkaniu unosi się zapach czekoladowego ciasta, które upiekłam dla dzisiejszych gości. Jest to K., którą poznałam na Blog Forum Gdańsk 2011. Akurat spędza urlop w Trójmieście i mamy okazję się spotkać.

Wracając do balkonu... Są rzeczy na Ziemi i niebie, których nie rozumiem. Np. robienie eleganckiej imprezy, na którą wszyscy przychodzą odstawieni i kazanie gościom zdejmować buty. Naprawdę takie coś wspominam z niedowierzaniem, ale sama nie mogłam się pozbierać nieraz, gdy ubrana w sukienkę, odszykowana od góry do dołu ze szpilkami włącznie, mój towarzysz w garniturze, wchodzimy do domu czy mieszkania i dostajemy.. kapcie. Albo prośbę zdjęcia butów. Każda kobieta wie, że buty są nieraz wisienką na torcie stroju. Każdy to wie. No nic. Bywa. U mnie nikt nigdy nie musi zdejmować butów. Chyba że chce. Jednak do czego zmierzam? Do detali.
Jeśli dopracowujemy coś od A do Z, to znaczy od początku do końca, tak? Tak. Wszystko ma grać. I teraz moja bolączka u facetów: wypchane kieszenie. Ubrany od góry do dołu fantastycznie, już gotowy do wyjścia aż tu bach! pum! portfel, kluczyki, dokumenty do kieszeni. I wszystko traci sens.
Kompletnie wszystko. Serio. Sylwetka wygląda jak z guzami wielkości arbuzów. Spodnie i tyłek z portfelem zmieniają faceta w jego własną karykaturę. Marynarka dostaje dziwnych wypukłości.
Tak, wiem. Wszyscy tak robią. I to jest smutne.
Noszenie aktówki nie zmienia specjalnie sprawy. Aktówki są takie jakieś... kojarzą mi się z akwizytorami z Amerykańskich filmów z lat 90-tych. Nie, nie. Aktówki nie zmieniają stanu na lepsze. Ale... jest mnóstwo fantastycznych męskich toreb. Fasony do każdego stylu.  Genialne wręcz. I co? I nic. Wielu mężczyzn dalej wypycha wszelkie kieszenie psując ogólny wizerunek. Dlatego marzy mi się, żeby męskie torby zaczęły być tak codziennym widokiem, jak damskie. 

Czyż oni nie są seksowni? Jak diabli. Luz, elegancja, klasa. Czekam na czasy, gdy będzie to normalne.
Kreatorzy dwoją się w promowaniu tego i nic. Jeśli kobiety nie zaczną uświadamiać swoim facetom, przyjacielom, kolegom i kochankom, że te wypchane kieszenie wyglądają koszmarnie, jeśli faceci sami tego nie zaczną zauważać, to ja zacznę :-) Panowie, spójrzcie kiedyś w lustro, potem na kieszenie niewypchane, włóżcie do nich to, co wkładacie zwykle, potem znowu spójrzcie w lustro. I kto siedzi na koniu? ;-)
Kilka wzorów toreb mamy chociażby tu: 
Louis Vuiltton